Kaporta ve Boya

hasarli-arac-kaporta-boya-hizmeti

Kaporta ve Boya Hizmeti

Ascar Servis Hizmetlerinde kaporta hizmeti aracın orijinalliğini bozmadan, daha az parça değiştirerek kaliteli ve hızlı şekilde yapılır.

Aracınız servisimize geldiğinde ilk olarak hasarın oluşum şekli ve aracın hasara maruz kalan bölgeleri incelenir ve parça ve işçilik tespiti yapılır.

Hasarlı parça yenisi ile değiştirilecekse montajın yapılacağı alan düzeltilerek, yeni parça yerine alıştırılır. Parça onarılacak ise en doğru onarım tekniği seçilerek işlem tamamlanır. Araç üzerinde yapılan kesme, kaynak, delme vb. işlemler aracın gelecek yıllardaki performansını ve görünümünü bozmayacak şekilde yapılır.

Kaporta işlemi sırasında veya sonrasında araç üzerinde diğer birimlerin de çalışması gerekiyorsa (Mekanik, elektrik, cam, döşeme vb.) hangi aşamada, aracın hangi bölgesinin tamir edileceği planlanır. Doğru zamanda doğru sıralama ile onarım yapılır.

Ascar Servis Hizmetlerinde her geçen gün gelişen ve son derece güvenilir olan tamir tekniklerini kullanılır ve gereksiz parça değişimi yapılmaz.

Hasarlı Araçlarda Boya ve Kaporta Onarım

Araçların boyanması işlemi, ileri derecede el becerisi, kimya ve optik bilgisi gerektirir.

Boyama işlemine başlamadan önce aracı pas ve çürüklerinden arındırılır. Pas ve çürükleri zımpara, plastik disk vb. ürünlerle temizlenir.

Aracın genel durumuna göre, doğru malzeme seçimi yapılarak; dolgu macunu, astarı ve son kat astarı uygulanır; her işlemin arasında, kimyasal reaksiyonun tamamlanması için uygun sürelerin geçmesi beklenir.

Aracın boya kod numarasını boya mix sistemine girerek servisimizde bulunan boya laboratuvarında, aracınızın rengi oluşturulur.

Gereken noktalara doğru zamanda, doğru sıralamayla doğru malzemeler kullanarak boyanır.

Son kat boya, fırında yaklaşık 20°C’de atılır ve araç 40 dakika boyunca, 60°C’de fırında kurutulur.  

BOYA VE KAPORTA ONARIM HİZMETLERİ

Tüm marka ve model araçların kaporta onarım ve boya hizmetleri için
Şimdi Ara
Call Now Button
× Canlı Destek