Periyodik Bakım

arac-periyodik-bakim-hizmeti

Periyodik Bakım Hizmeti

Periyodik bakım, motorlu araçların tümü için geçerli olan ve genel anlamda otomobil ve hafif ticari araçlar için üretici firma tarafından belirlenen aralıklarla parça değişimi de gerektirebilen bir kontroldür. 

10 bin km’de bir, 15 bin km’de bir ya da 20 bin km’de bir gibi aralıklarla yapılan periyodik bakım, motorun daha uzun ömürlü olması ve güvenli sürüş için çok önemlidir.

Son yıllarda periyodik bakımın yapılmış olması bir aracın ikinci el pazarındaki değerini de etkilemeye başlamıştır. Çünkü periyodik bakımı yapılan araçların motor verimi ve ömrü uzar, ayrıca sorunsuz çalışma süresi artar. Ayrıca güvenli sürüş için de periyodik bakımının yapılması çok önemlidir.

Yeni nesil araçlar her ne kadar en son teknolojilerle ve en kaliteli malzemelerle üretiliyor olsa da, aracınızı oluşturan parçaların da bir ömrü vardır. Aracınızın üretiminde kullanılan parçalar zamanla etkisini yitirir. 

Motor Yağı Değişimi

Motorun ısısının belli seviyelerde tutulması ve sürtünme kaynaklı aşınmaların oluşmaması için motor yağı belli periyotlarda değiştirilmelidir.

Yağ Filtre Değişimi

Motor yağının devir daim esnasında temiz olması aracın ömrü açısından önemlidir. Yağ filtresi yağ içinde ki partikülleri tutar ve düzenli değiştirilmesi gerekir.

Hava Filtresi Değişimi

Motorda hava ve yakıt karışımının düzenli bir yanma sağlaması için hava kalitesi oldukça önemlidir. Hava filtresi araç içerisine hava ile girecek partikülleri tutar.

Polen Filtresi Değişimi

Araçlarda klima sisteminden gelen havanın temiz ve doğru şekilde çalışması için polen filtrelerinin bakımlarda değiştirilmesi gerekir.

Yakıt Filtre Değişimi

Araçlarda yakıt deposunun kapağının altında konumlanan yakıt filtresi yakıttaki partikülleri süzer. Böylece motorun ömrünü uzatır.

Genel Kontroller

Periyodik bakımlarda parça değişimi dışında aracın genel kontrolleride yapılarak oluşabilecek arıza ve sorunlara öncesinde önlem alınır.

Periyodik Bakım Hizmetleri

Tüm marka model araçların periyodik bakım hizmetleri için
Şimdi Ara
Call Now Button
× Canlı Destek