arac-motor-revizyon-islemi

Motor Revizyon-Motor Yenileme Hizmeti

Motorun tüm parçalarının sökülerek dağıtılması sonucu gerekli görülen parçaların yenilenmesi, tamir gerektiren parçaların onarılarak tekrar toplanmasına motor revizyonu denir. 

Motor bloğu, silindir kapağı, subaplar, krank mili gibi parçaların elden geçirilmesi motor rektefiyesi kapsamındadır. Motor yenilemesinde bujiler, ateşleme sisteminin diğer bazı parçaları, yakıt pompası, emme manifoldu da elden geçirilir ve aşırı yıpranmış olan parçalar değiştirilir.

Motor eskisi kadar güçlü çalışmıyorsa ya da araç normalden çok daha fazla yağ tüketiyorsa hemen bakıma alınmalıdır. Aynı zamanda motor yağ kapağından bir üfleme gerçekleşebilir ya da motordan değişik bir ses geliyor olabilir. Bu gibi durumlarda Ascar Servis Hizmetleri olarak aracınıza gerekli olan müdahaleyi anlık olarak yapmaktayız.

Aracınızda Motor Revizyonu Gerektirebilecek Durumlar

Motorun Çekişten Düşmesi

Yağ Sarfiyatının Artması

Egzozdan Mavi Duman Çıkması

Motordan Farklı Seslerin Gelmesi

Motorun Anormal Çalışması

Yağ Kapağından Üfleme Oluyorsa

Motor Revizyon(Yenileme) Süreçleri Nasıldır?

Araç motor revizyon gerektirecek şikayet ile geldiğinde genel olarak aşağıda ki parçaların durumu belirlenir;

  • Motor bloğu
  • Silindir kapağı
  • Subaplar
  • Krank mili
  • Bujiler
  • Ateşleme sistemi parçaları
  • Yakıt pompası
  • Emme manifoldu

Tespit edilen parçalar yenilenir ve silindir bloğu ve yatak taşlamaları yapılarak parçalarda bulunan aşınmalar giderilir. Yağla çalışan motorun parçalarının birçok yerinde yağ kalıntıları da mevcuttur. Bu işlemlerle birlikte yağ ve yabancı madde kalıntıları temizlenir. Yapılan bütün bu işlemlerden sonra parçaları tekrar toplarken parçaların birbiriyle uyumlu olması son derece önemlidir. İçten yanmalı motorlarda yapılan yenileme yeni motor almaktan çok daha ekonomiktir. Buna karşın dizel motorların revizyonu daha maliyetlidir.

oto-motor-yenileme-revizyon-işlemleri
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Motor Revizyon - Motor Yenileme

Tüm marka model araçlarınızın motor revizyon işlmeleri için
Şimdi Ara
Call Now Button
× Canlı Destek